Güneş Enerji Panelleri İçin Uygun Akü Seçimi

Güneş panelleri için doğru akü seçimi kullandığınız güneş panelinden maksimum verim almanızı sağlar. Güneş panelleri tekneler, ATV, golf araçları için yüksek verim ve performans almak istiyorsanız seçiminizi jel akülerden yana kullanmalısınız. Ek bilgi olması açısından, şu konulara göz atmanızda fayda var

Jel Akü Özellikleri

Jel Akü Nedir

Akü Fiyatları

Güneş Paneli Akü Seçim Tablosu

Aşağıdaki tabloda güneş enerji isteminizin Waat değerine göre sisteminizde kullanacağınız uygun akü amperleri yazılıdır.

gunes-paneli

Satın Alma ve Ürünlerin Kargoya Verilmesi

İletişim bilgilerimizden bize ulaşıp satın aldığınız aküler aynı gün kargoya verilir. Kargoya verilen tüm ürünlerimiz 2 (iki) iş günü içerisinde Türkiye’nin her yerine iletilir.

Garanti

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garanti kapsamındadır…

Güneş Paneli Nedir?

Özellikle son 8-10 yıllık süreçte güneş enerji sistemlerine yoğun ilgi olmakta. Gerek enerji maliyetinin artışına bir alternatif gerekse, yenilenebilir ve doğal enerji kaynağıdır.

gunes-enerji

Güneş paneli, üzerinde güneş enerjisini soğurmaya yarayan birçok güneş hücresi bulunduran bir enerji kaynağıdır.

6-30 (100 Watt) panellik bir sistem, ihtiyaç olan yerlerde bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Endüstri uygulamaları veya elektrik santralleri için binlerce güneş panelinin kullanıldığı büyük sistemler kurulmaktadır. Bir güneş hücresinin performansı verimi ile ölçülür. Aldığı enerjinin yüzde kaçını kullanılabilir elektriğe dönüştürdüğü verimi belirler.

Sadece belli dalga boylarındaki ışık elektriğe dönüştürülebilir, geri kalan büyük miktar hücreyi oluşturan madde tarafından ya emilmekte ya da yansıtılmaktadır. Paneller, mevsimlere bağlı olarak farklı açılarla güneşe doğru yönlendirilerek her mevsimde azami verim alınması mümkün olmaktadır..

9 Yorumlar
  1. mm

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir