En İyi Araba Aküsü Markası Nedir?

Aküler, araçların en önemli parçalarından birisidir. Yolda kalan araçlarda problem %80 oranında aküden kaynaklanır. Özellikle kış mevsiminde bakımsız olan akülerin araçlarda birtakım problemler meydana getirme ihtimali oldukça yüksektir. Kış öncesinde bakımı yaptırılan veya yenisi ile değiştirilen aküler, güvenli bir sürüş keyfi sunarken, kış mevsiminde hazırlıksız yolda kalmanın da önüne geçer.

Akü markaları arasında birçok farklı seçenekten bahsetmek mümkündür. Her biri kalitesi ve üretim modelleri ile birbirlerinden ayrılan aküler arasından araçlara uygun seçim yapılığı taktirde memnun edici sonuçlar alınabilir. En iyi akü markası hangisi ve en iyi araba akü markası nedir gibi sorularına yanıt ararken, kullanıcıların araç modelini de göz önünde bulundurmaları gerekir.

Araba Akü Markaları

Varta D24 540 EN Blue Dynamic

Alman akü markası Varta, son yılların en dayanıklı ve yüksek performanslı akü modellerini piyasaya sürmesi ile ön plana çıkar. Varta aküler sıklıkla BMW, Porsche, Mercedes, Audi gibi lüks otomobillerde tercih edilir. Global pazarın en iyisi olarak bilinen Varta akü modelleri üstün deneyimler ile üretilir. Özellikle de start-stop araçlarda kullanım için en iyi tercihtir. Standart aküler ile kıyaslandığında Varta aküler %20 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Hava kirliliğini en aza indiren marka marş gücü ile de kullanıcılarından beğeni toplar. Binek araçlar başta olmak üzere motosiklet ve motorlarda da mükemmel performans elde etmeyi garantiler.

En İyi Araba Akü Markaları

Araçların modeline göre uygun bir akü tercih edildiğinde, birçok akü markasından beklenilen performansı elde etmek mümkün olur. Araç ile uyumlu aküler aracı tanır ve sistemi le bütünleşerek kullanıcısını her koşulda memnun eder. Piyasada birçok farklı akü markası ve modelleri yer alır. Kullanıcılar tavsiyelere uyarak ve araç modellerini göz önüne alarak kendileri için en uygun akü modeline karar verebilir. Dünya geneline bakıldığında araçlar için en iyi akü markaları şunlardır;

  • Varta Akü
  • Mutlu Akü
  • İnci Akü
  • Bosch Akü
  • Yiğit Akü
  • President Akü
  • Hugel Akü
  • Powermaster Modified Sinus İnverter Akü

Akülerin kullanım ömürleri şartlara göre değişiklik gösterir. Soğuk mevsimlerde hava sıcaklığının eksiye düştüğü iklimlerde çok fazla kalan akülerin kullanım ömrü ister istemez düşer. 0 derece ile -10 derece arasında kalan akülerin ömrü otomatik olarak 3 aya düşer. Hava durumunun 10 derece ile 25 derece arasında değiştiği iklimlerde aynı akü 8 aya kadar kullanılabilir. Daha sıcak iklimlerde de yine akünün kullanım ömrü 4 aya kadar düşer. Sıcaklığın çok yoğun olduğu iklimlerde 35 ve 40 derece üzeri sıcaklığa maruz kalan aküler için uygun olan kullanım süresi ise 2 aydır. Bazı akü modelleri sıcak hava koşullarına, bazı modeller ise soğuk hava koşullarına karşı ekstra direnç gösterecek şekilde üretilir. Kullanıcılar akü tercih ederken iklim koşullarını göz önüne alarak kendileri için en ideal akü modeline karar verebilirler. Bu sayede sahip olunan aküyü önerilen süreden daha uzun bir dönem kullanmak mümkün olacaktır.

Arabalar İçin En İyi Akü Modelleri

Araba için e n iyi akü modelleri araştırması yapıldığında kullanıcıların birçoğu akü modelinin kış şartlarına ne derece dayanabildiği konusunun üzerinde durur. Birçok akü yaz koşullarında istenilen performansı karşılarken kış koşullarında hem marşta hem de uzun ömürlülük konusunda birçok problem meydana getirir. Hem kullanım açısından iyi olan hem de her mevsim kullanıcıları tatmin edebilen en iyi akü modelleri birçok araca uygunluk sağlaması nedeni ile de güvenle tercih edilebilir.

Varta D24 540 EN Blue Dynamic

Varta D24 Avrupa standartlarında üretilen Varta modelidir. Marş gücü oldukça yüksek olan bu model yüksek performansı ile dikkat çeker. PowerFrame ızgara teknolojisine sahip olan akü modeli normal akülere oranla ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlar. Birçok kullanıcısından tam not alan akü modeli günümüzün en lüks otomobil markalarının da tercihidir.

Mutlu Akü SDB 540 CCA

Akü takviyesi arayanlar için en iyi seçeneklerden birisi Mutlu Akü SDB 540 CCA’dır. Bu model kullanım ömrü ile ön plana çıkar. Kısa devreye karşı dayanıklı olan akü modeli sızdırmazlık özelliği ile de kullanıcısından tam not alır. Standart aküler ile kıyaslandığında %25 daha az enerji tüketir. Bakım gerektirmeyen yapısı ile de kullanımda kolaylık sağlar.

İnci Akü 700 EN

İnci Akü’nün 700 EN modeli en fazla satan aküler arasında yer alır. Araçlarda gerekli olacak her türlü gereksinimi muhteşem bir performans ile karşılar. Gelişmiş teknoloji ile üretilen bu model bakım gerektirmemesi nedeni ile de kullanıcılarını memnun eder. İnci Akü 700 EN yüksek marş özellikleri ile de her mevsim koşullarında kullanıcısından güven kazanır.

İnci AGM  760 CCA

Akü önerileri arasında yer alan bir diğer İnci Akü modeli AGM 760 CCA’dır. Bu model özellikle start-stop özelliği bulunan araçlarda üstün performansa sahiptir. Benzersiz özelliklere sahip olan bu model yüksek şarj edilme sayısı ile diğer modellerden öne çıkar. 760 marş amper özelliği ile kullanıcıların gönlünü fetheden model uzun ömürlü olması sayesinde de yüksek not almayı başarır.

Mutlu 720 A EFB

Mutlu akü markasının en fazla tercih edilen modeli 720 A EFB, benzer aküler ile kıyaslandığında 3 kat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir. Deşarj süresi çok uzun olan akü 12V 70 Ah gücü ile çalışır. Sulu tip akü modelleri arasında yer alır ve birçok kullanıcı tarafından en iyi aküler arasında görülür.

Varta E39

Dayanıklı akü arayanlar için en iyi tercihlerden birisi Varta E39’dur. Bu model ayrıca en fazla satan akü modelleri listesine de ilk sıralarda yer alır. Emsalleri ile kıyaslandığında %20 üzerinde enerji tasarrufu sağladığı kanıtlanmıştır. Bu durum sonucunda çevre kirliliğini de en aza indirir.  PowerFrame ızgara teknolojisine sahip olan model, marş performansı ile de kullanıcılarını tatmin eder.

Banner AGM piyasada yer alan en iyi fiyat performans ürünlerinden birisidir. Aracın kalkış performansını önemli ölçüde etkiler. Kullanıcısını en fazla memnun eden akü modelleri arasında yer alan Banner AGM bu segmentte alınabilecek en iyi akülerden bir tanesidir.

TUDOR TK508

Akü önerisi isteyenlerin en fazla karşılaştıkları modellerden birisi Tudor TK 508’dir. 30’dan fazla marka tarafından desteklenen bu akü modeli yüksek iletkenlik özelliğine sahiptir. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilir. Tudor TK 508 akü 12V 50 Ah gücünde çalışır.

Varta Akü 950A

Varta akü modellerinde dayanıklılığı ile öne çıkan bir diğer model 950A’dır. Bu model standart akülere göre 3 kat daha fazla dayanıklıdır. 12V 105 Ah gücünde çalışan akü son dönemlerde start-stop araçlarda tercih edilebilecek en doğru akü modelidir. Varta 950A AGM teknolojisi kullanılarak üretilmiştir ve 29 kilo ağırlığa sahiptir.

TUDOR TL652

Bir başka Tudor modeli olan TL652 günümüzün en lüks otomobil markalarında tercih edilen bir akü modeli olması ile değer kazanır. 12V 65 Ah performansı ile çalışır ve kullanıcılardan olumlu yorumlar alan bir modeldir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir