Beat 50 Akülerin ömrünü ve performansını artırır

Kısaca BEAT 50 Nedir?

Kullanılan akünün markası ne olursa olsun BEAT 50 uygulaması yapıldığında akünün kullanım ömrünü iki (2) kat etkin kapasiteyi ise tam 3 kat artırır.

beat5-aku-omru

AVANTAJLAR

Akü enerji maliyetini yarıya azaltarak işletmeniz veya bireysel kullanımda harcadığınız maliyeti düşürerek uzun vadede kendi kendisini amorti eder.

Temel Özellikler

– Solar sistem uygulamalarında, BEAT50 ile çok daha az akü kullanabilir veya müşterilerinize daha kaliteli ve rekabetçi seçenekler sunabilirsiniz (Solar)

– Marin grubunda  BEAT50 ile akülerin daha sağlıklı ve uzun çalışma süresine ulaşmasını sağlayabilirsiniz (Akülü Deniz Motorlarında, Tekne/Yat UPS, Solar akülü sandalye vs).

– BEAT50 ile zayıf aküleri tekrar canlandırabilirsiniz

– BEAT50 ile aküleri en az   +2 kat daha fazla kullanım ömrü ve +3 kat etkin kapasite ile kullanabilirsiniz.

GİRİŞ

Yenilenebilir enerji alanlarında aküler sistemin en zayıf halkası durumunda. Her geçen gün yenilenebilir enerjinin artan önemi aküleri sistemin en önemli halkası haline dönüştürdü. Keza aküler bu sistemde enerjinin fazla üretildiği anda depolanması ve tekrar tüketiminde çok önemli bir rol üstleniyor. Diğer yandan aküler ne kadar kaliteli olursa olsun sınırlı bir ömre ve sürekli azalan enerji depolama kabiliyetine sahip cihazlar. Bu durum onları sistemin amortismanı açısından da sınırlayıcı veya frenleyici bir etki yaratmalarına neden oluyor.

Yenilenebilir enerji alanlarında kullanılan aküler temel olarak kullanıcıları akü değişim maliyeti ve sistem verimliliği açısından etkiliyorlar:

BEAT

  1. Akü Değişim Maliyeti:

Kullanıcılar azalan akü verimine bağlı olarak veya akülerde oluşan arızalar nedeniyle yenilenebilir alanda kullandıkları akülerini değiştirmek durumunda kalıyorlar. Örneğin, ülkemiz koşullarında, tasarım ömrü 10 yıl olan bir akü kullanım sıklığı yada verim problemleri nedeniyle 2-3 yıl gibi kısa bir sürede değiştirilmek durumunda.

  1. Dolaylı Sistem Maliyeti:

Akülerin düşen verimi yenilebilir enerji sisteminin verimsiz çalışmasına neden olmakta. Diğer bir ifadeyle verimi düşen akülere bağlı olarak sistem enerji üretimi optimum düzeyde olsa bile bu enerji depolanamıyor ve de kullanılamıyor.

Bu durum aşağıdaki örnekte açıklanmıştır:

Sistem aküleri yeni iken %100 enerji depolama kabiliyetine sahiptirler ve tasarımcı tarafından önceden planlanmış enerji depolanır.

Ancak 6 ay sonra plakalarda oluşan korozyon ve kristal formasyonlar akülerin enerji depolama kabiliyetlerini %50-60 oranında kaybetmesine neden olur

Aküler çoklu sistemlerde kendi doğaları gereği farklı yaşlanma hızlarına sahiptirler.

Yaşlanma akünün veya akü sisteminin daha geç şarj olmasına ve daha hızlı boşalmasına neden olur. Aynı zamanda akü sarfiyat miktarını artırır.

ÇÖZÜM:

Norveç teknoloji şirketi WaveTech GmbH, enerji depolama alanlarında uzun yıllar yaptığı çalışmalar neticesinde akülerin kullanım ömürlerini kısaltan ve enerji depolama kabiliyetlerini azaltan nedenleri tespit etmiş ve bu problemleri ortadan kaldıran CCT – Kristal Kontrol Teknolojisini geliştirmiştir.

CCT – Kristal Kontrol Teknolojisi Beat® 50 ile akülerde meydana gelen korozyon ve kristal formasyonları önleyerek veya var olan formasyonları ortadan kaldırarak akülerin ilk günkü performansta en az 2 kat daha fazla kullanım ömrüne sahip olmalarını sağlar.

Bu durum akü sarfiyat miktarının ve oluşan dolaylı maliyetlerin %50 azalımı anlamındadır.

Beat® 50 CCT-Kristal Kontrol Teknolojisi sayesinde aküde 2 kat uzun kullanım ömrünü garanti eder ve ortalama her 2,5 yılda bir oluşan akü değişim maliyetini ortadan kaldırır.

Yenilenebilir enerji sisteminde aküler Beat® 50 ile daha hızlı şarj olurlar. Böylece sistemin dolaylı maliyeti azaltılmış olur.

BEAT®50 Uygulama Önerisi:

– Beat® 50 yeni, kullanılmış veya zayıflamış akülere her 12 Volt için bir adet uygulanır.

– Beat® 50 akıllı mantığı sayesinde 30 Amperden 600 Ampere kadar tüm akü türlerini otomatik olarak tanır (Sıvı, AGM, Jel ve VRLA), kendiliğinden tedavi ve güçlendirme sürecini başlatır, sürdürür.

– Altı ayını doldurmuş tüm akülere Beat® 50 uygulaması mutlaka yapılmalıdır keza aküler 6 aylık kullanım süresine ulaştıklarında kapasiteleri yaklaşık yarı yarıya azalır ve daha fazla sıklıkla şarj gereksinimi oluşturur.

– Beat® 50 akü değişimlerinde eski aküden alınır ve tekrar yeni aküye uygulanarak kullanılmaya devam edilir.

 

Uluslararası Sertifikalar ve Ürün Garanti Süresi

– CE, TUV SUD, ECO LEAD, UKAS, IRIS, DNV EN 150 85

– Tüm ürünler 2 yıl uluslararası garanti kapsamındadır.

Akreditasyonlar – MIRA (Motor Industry Research Association) – SINTEF

Ürün Menşei:

– Almanya

Çalışma Sıcaklığı Aralıkları

-40 ile +85 ºC aralığı

Bakım:

Ürün üretiminde kullanılan özel malzemeler nedeni ile asit, su, kir vb gibi yıpratıcı çevresel faktörlerden etkilenmez ve bakım gerektirmez. Ayrıca akü değişimlerinde yeni akülerde kullanılmaya devam edilir.

Beat® 50 Çalışma Prensibi

Kurşun asit aküler elektrik enerjisini kurşun, kurşun dioksit ve sülfürik asit arasındaki kimyasal reaksiyon ile depolar. Bu durum tüm kurşun asit akülerde gerçekleşen bir kimyasal

olaydır ve onların sıvı, jel veya ileri kurşun asit aküleri olması hiç fark etmez.

Kimyasal reaksiyondaki en zararlı yan etki negatif elektrottaki yüksek miktarlı kurşun sülfat büyümesidir. Bu zarar verici etki pozitif elektrotta oluşan yoğunluk eksikliği ile birleşir.

CCT teknolojisi pozitif elektrotta küçük, yoğun kurşun dioksit büyümesini arttıran aynı zamanda bir akünün negatif elektrotunda oluşan istenmeyen büyük kurşun sülfat kristallerini azaltan bir yöntem sunar.

Bu etki BEAT®50 ile akünün şarj sürecinde elektrotlara ek enerji atımları ile sağlanmaktadır (kalp atışları gibi). Diğer bir ifadeyle, şarj esnasında, elektrotta iyonlara ekstra enerji uygulandığında, önlenmesi neredeyse imkânsız olan, büyük miktarlı kurşun sülfat büyümesi, istenilen kuşun dioksit büyümesi artırılırken, önemli miktarda yavaşlatılmış olur.

WaveTech GmbH Hakkında

WaveTech GmbH 1993 yılından bu güne akışkan medya içinde kristalleşme oluşumlarının hedeflenen manipülasyon ile sağlanması için teknolojiler geliştirmede uzmanlaşmış bir şirkettir. CCT teknolojisi istenilen kristallerinin oluşumunu teşvik etmeye veya bunu önlemeye yöneliktir. İstenmeyen kristallerin veya kristal formasyonların parçalanması WaveTech tarafından küresel olarak patentlidir. Bu teknolojinin temelleri sürekli araştırma konusudur.

CCT tekniği yıkıcı statik ve dinamik elektriksel alanlarda kristal oluşumlarını önler veya bu oluşumları yok eder. Bu yöntemle elektriksel alanlardan elde edilen enerji, sıvı medya içerisindeki iyonlar ile bu medya içerisindeki elektrotların yüzeyindeki etkileşimleri kontrol eder.

WaveTech bu teknolojiyi kristal formasyonun önemli role sahip olduğu alanlarda yüksek düzeyde rekabetçi ürünler üretmek için kullanır.

CCT teknolojisi ticari ürün hatlarından yerel kullanımlara kadar oldukça fazla uygulama alanına sahiptir. Örneğin bu teknoloji lojistik, yenilenebilir enerji, Telekom, demiryolu ve denizyolu ulaşım araçları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

KARGO

  • Kargolarınız aynı gün kargoya verilecektir. 
  • Tüm ürümlerimiz adresinize ücretsiz olarak kargolanacaktır.
  • Tüm kargolarınız özenle paketlenecek ve gönderilecektir.

GARANTİ ŞARTLARI

  • Tüm  ürünlerimiz 2 yıl garantilidir. 
  • Ürünün arızalanması durumunda ürün birebir yenisi ile değiştirilecektir.
  • Garanti süresi fatura tarihi ile başlar
3 Yorumlar

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir