Akülü sandalye aküsü

Akülü sandalye aküsü alırken nelere dikkat edilmeli? Akülü sandalye akülerini diğer akülerden ayıran teknik özellikler nedir? Tüm soruların yanıtı ve satışını yaptığımız akülü sandalye akülerine dair fiyat bilgisi, özellik ve ömür beklentisinin detaylı anlatımı…

Akülü sandalye aküsü

Akülü Sandalye Aküsü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Akülü sandalye aküleri daha doğrusu genel anlamda (deep cycle) özelliği olmayan tüm aküler sürekli doldur boşata uygun değildirler. Bu nedenle piyasada kuru veya sulu akü diye tabir edilen aküleri akülü sandalyenize taktığınızda belli bir süre sonra ki bu süre akü durumuna markasına göre değişen süreye bağlı olarak genellikle 6 ay ile 1 yıl içerisinde ömrünü tamamlar.

Yani daha anlaşılır ifadeyle akülü sandalye kullanıcıları sulu yada kuru akü kullanmaları halinde her yıl akü yenilemek zorunda kalırlar.

Peki bunun bir çözümü yok mu?

Elbette var. Çözüm Deep Cycle jel akü satın almak. Eğer akülü sandalyenize Deep Cycle jel akü alırsanız ve aldığınız akünün Cycle (saykıl sayısı) sayısı bizim satışını yaptığımız BB aküler ve Trojan marka aküler gibi 1550 Cycle değerinde olursa kullandığınız akünün ömrü uygun bir kullanım halinde 10 yıla kadar çıkabilir.

Bakınız: https://www.jelakuler.net/trojan-deep-cycle-jel-aku/

https://www.jelakuler.net/uzun-omurlu-bb-jel-akuler/

Akülü Sandalye Aküsü Fiyatları

Akülü sandalye akülerinin fiyatları satın alınacak akünün amper değerine ve satın alınacak akünün markasına göre değişir. Akülü sandalye akü fiyat listemiz için tıklayın:

https://www.jelakuler.net/aku-fiyatlari/

Akülü Sandalye Aküsü Sık Sorulan Sorular

Satışını yaptığınız engelli araç akülerinin garantisi kaç yıl?

Yasal olarak 2 yıl garanti vermekteyiz. Ancak satışını yaptığımız akülerde ömür beklentisi 10 yıldır. Çoğu kullanıcımız bu sürelerde kullandı.

Wollex marka akülü sandalyem var. Wallex akülü sandalyeye uyarmı aküleriniz?

Evet uyum sağlar. Daha önce pek çok wollex marka akülü sandalye için akü sattık ve 5-6 yıldır wollex akülü sandalyelerde kullanan müşterilerimiz var.

Belmo Marka akülü engelli aracım için uygunmudur aküleriniz?

Bu sorunun yanıtıda yine evet. Bizim satışını yaptığımız akülü sandalye aküleri, wollex, belmo, Ottobock, meyra vb. gibi piyasada satışı yapılan akülü sandalye markalarına %100 uyumludur.

Hangi marka engelli aracı aküsü satıyorsunuz?

Bizler BB ve Trojan marka akülerin satışını yapmaktayız. Her iki marka için üretici firmayla yaptığımız özel anlaşma nedeniyle piyasada standart olarak satılan BB aküler ve Trojan akülere nazaran bize özel olarak Cycle sayıları artırılarak 1550 Cycle değerindeki aküleri tarafımıza vermektedirler.

Akülü sandalye aküsünün uzun ömürlü olması için kullanımı ve bakımı nasıl olmalı?

Engelli araç aküsünün uzun ömürlü olması için satın alınacak akünün yukarda anlatıldığı şekilde markası cycle değerleri önemli olduğu gibi kullanılan akünün uygun şekilde kullanımlasıda çok önemlidir. Daha önce şu konuda akü kullanım klavuzunu paylaşmıştık. https://www.jelakuler.net/aku-kullanim-kilavuzu/

O konuda anlatılanlara ek olarak satışını yaptığımız akülere dair şu bilgileri yenilemekte fayda var. Bizden satın aldığınız aküleri tam deşarj yani boşalmadan şarj etmeyiz. Tüm buna ek olarak her 6 ayda bir akülerin yerlerini mutlaka değiştirin. Bunun nedeni şudur. Akülü sandalyelerin şarj sistemleri ilk önce 1. Aküyü doldurur daha sonra 2. Aküye geçer. Ancak bu sistemde şöyle bir zafiyet vardır. 1. Akü %100 dolarken ikinci akü %80 yada %90 dolum sağlar. Sizler her 6 ayda bir akülerin yerini değiştirerek tam dolum sağlamayan ikinci akününde tam dolum yapmasını sağlamalısınız?

Yeriniz nerede?

Akü satış merkezimiz Ankara Yenimahalle’dedir. Ancak anlaşmalı kargolarımız sayesinde Türkiye’nin 81 iline uygun kargo fiyatıyla engelli aracı akü gönderiyoruz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir