7 Yıl Ömürlü Jel Aküler

Sizlere satışını yaptığımız 7 yıl ve 10 yıl ömürlü deep cycle jel akülerden bahsetmeden önce konuya ilişkin yapılmış bir anketin sonuçlarını paylaşmak isterim. Onun öncesinde genel bilgi olması açısından ilgili ürünün kullanım alanlarını aktaralım.

Kullanım Alanları

7 Yıl ömür beklentili akülerimiz aşağıda yazılı araçların akü ihtiyaçlarını %100 performansla karşılamaktadır.

  • Akülü sandalyeler (akülü engelli aracı)
  • Güneş enerji panelleri
  • Tekneler – Yatlar
  • Hastane Temizlik Malzemeleri
  • UPS Sistemleri (kesintisiz güç kaynakları)

Bağımsız bir araştırma kuruluşunun Türkiye’de akü kullanıcıları üzerinden akülerin ömürlerine ilişkin bir araştırma (anket) yapılmış. Anket soruları ve ankete verilen cevaplar şu şekilde.

Soru: Bir akünün ömrü kaç yıldır?

Verilen cevapların %50 si 1 yıl ve altı iken %30 luk bir kesim ise süreyi 2 yıl olarak belirtmiş. Geriye kalan %20 kesim ise 6 ay diye cevaplamış. Aynı ankette; Şuana kadar en uzun kullandığınız aküyü kaç yıl kullandınız sorusuna ise %60 oranında verilen yanıt 1-1.5 yıl olurken geriye kalan %40 lık kesim bu sürenin 1 yılın altında olduğu şekilde yanıtlamış.

Yine aynı ankette kişilere kuru akü, sulu akü, AGM akü, jel akü, deep cycle jel aküler arasında ne tür farklılıklardan vardır sorusuna ankete katılanların %95 lik kesimi bilmedikleri yönünde yanıtlar vermiştir.

Evet arkadaşlar bu ankete verilen en son yanıt, dikkate alındığında yani insanların, kuru akü, sulu akü, AGM akü, jel akü arasında farkı bilmediklerini düşündüğümüzde ortalama bir kullanıcıya satışını yaptığımız aküler, 7 ila 10 yıl ömür beklentili dediğimizde kullanıcının (müşterinin) “şaşkınlık içerisinde, gerçek mi söylüyorsunuz” sorusuyla karşı karşıya kalıyoruz.

İnsan Bilmediği Şeyin Düşmanıdır!

7 yıl ömürlü jel akü
Uzun ömürlü akü

Bizler yani akü üretim teknolojisine haiz insanlar için teknik bilgiler, veriler göz önüne alındığında bu veriler incelendiğinde bir akünün ömür süresinin 7 – 10 yıl olması anlaşılır ve teknik anlamda izah edilebilir bir durumken sıradan bir kullanıcının bunu anlamasını beklemenin pekte mümkün olmadığı gerçeğini kabul ediyoruz. Zira yine müşterilerimize bizler deep cycle özellikli jel akü satıyoruz dediğimizde yine aynı şaşkınlık içerisinde o tam olarak nedir sorunu alıyoruz. Çünkü insanlar (kullanıcılar) ne jel akünün ne olduğunu nede deep cycle özelliğinin ne olduğunu biliyor. Çünkü jel + deep cycle özellikli jel akülerin Türkiye’de kullanımı daha yeni sayılır. Bu nedenle insanlar yıllardır, kuru tip yada sulu tip akü kullandıklarından kafalarında akü ömrüne ilişkin kalıplaşmış bir görüş bulunmaktadır. Daha önce jel akünün ne olduğunu deep cycle akünün ne demek olduğunu uzun uzun anlattığımdan yeniden aynı teknik bilgileri vererek sizi sıkmak istemem. Merak eden arkadaşlar şu yazılara bakabilir.

Jel Akü Nedir?

Deep Cycle Jel Akü Nedir?

7 Yıl Ömürlü Akü Fiyat Listemiz

Akü teknik bilgi
Akü teknik bilgi

✔    12 Volt 18 amper: 1.980 TL + KDV

✔    12 Volt 20 amper: 2.080 TL + KDV

✔   12 Volt 26 amper: 2.110 TL + KDV

✔   12 Volt 33 amper: 2.390 TL + KDV

✔    12 Volt 40 amper: 2.590 TL + KDV

✔   12 Volt 55 amper: 3.560 TL + KDV

✔    12 Volt 80 amper: 4.000 TL + KDV

✔    12 Volt 105 amper: 4.380 TL + KDV

İletişim bölümünde yer alan telefon numaramızdan müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde konuyla ilgili aklınıza takılan tüm soruları görüşebilirsiniz.

7 Yorumlar

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir